Powiększanie piersi powrót do zdrowia

Powiększanie piersi powrót do zdrowia

Zanim zdecydujesz się na zabieg powiększenia piersi, musisz zrozumieć, czego się spodziewać podczas rekonwalescencji. Możesz spodziewać się pewnego dyskomfortu po zabiegu, ale jest on tymczasowy i nie powinien przeszkadzać w codziennych czynnościach. Ostry ból powinien minąć w ciągu dnia lub dwóch. Po zabiegu zostaniesz owinięta w opatrunki z gazy i powinnaś nosić biustonosz podtrzymujący przez kilka dni. Wystąpi również pewien obrzęk i bolesność. Przez kilka dni powinnaś unikać forsownych zajęć, a po zabiegu Twoja klatka piersiowa może czuć się ciasno. W tym czasie implanty piersi osadzą się w kieszeniach powstałych podczas operacji.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu beauty-control.pl

Brueck operacja powiększenia piersi

Jedną z głównych obaw związanych z operacją powiększenia piersi jest ból. Chociaż zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, pacjenci mogą odczuwać pewną bolesność i obrzęk po zabiegu. Pacjentki otrzymują środki przeciwbólowe, aby złagodzić dyskomfort. Ponadto, powinny one unikać intensywnej aktywności fizycznej przez dwa tygodnie po zabiegu. Dodatkowo, nacięcia powinny być utrzymywane w czystości, aby zmniejszyć blizny. Kobieta może chodzić 24 godziny po operacji, ale nie zaleca się podnoszenia ciężkich przedmiotów. Po miesiącu może wrócić do normalnej aktywności.

Po operacji powiększenia piersi metodą Brueck’a, przez tydzień lub dwa może wystąpić ból. Jednak ból ten powinien ustąpić po sześciu tygodniach. Niektóre pacjentki zgłaszają jednak, że odczuwają bóle strzelające przez okres do sześciu miesięcy. Ból ten może być spowodowany bólem nerwów. Niektóre kobiety odczuwają również drętwienie i mrowienie w dotkniętym obszarze.

Operacja powiększania piersi może poprawić rozmiar i kształt Twoich piersi. Jest to również świetna opcja dla kobiet, które przeszły ciążę i karmienie piersią. Jest to również popularny zabieg kosmetyczny dla osób, które chcą skorygować asymetrię. Z zabiegu powiększania piersi mogą skorzystać kobiety w każdym wieku.

Powszechne powikłania operacji powiększania piersi

Powikłania operacji powiększania piersi mogą być bolesne, a nawet zagrażające życiu. Chociaż te zagrożenia nie są bardzo częste, zawsze należy je brać pod uwagę. Wysoka gorączka, zaczerwienienie i obrzęk są częstymi objawami. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, Twój lekarz prawdopodobnie zaleci antybiotyki. W rzadkich przypadkach lekarz może wykonać zabieg chirurgiczny w celu usunięcia zainfekowanej tkanki i zastąpienia jej nowym implantem. Może również wystąpić duszność i gorączka.

Jeśli masz implanty w piersi, możesz doświadczyć przerywanego obrzęku lub bólu wokół implantów. Czasami implant może pęknąć i wymagać wymiany. Implant może również ulec skurczowi kapsularnemu, co powoduje jego przesunięcie i konieczność usunięcia. Inne problemy związane z umieszczeniem implantu to zakażenie, przesunięcie i asymetria.

U niektórych kobiet może dojść do skurczu kapsularnego lub krwiaka, czyli zbierania się krwi wokół implantu. Pomimo tych zagrożeń, są one rzadkie, występują w mniej niż jednej na sto operacji. Jeśli wystąpi krwawienie, może być ono normalne i powinno zniknąć samoistnie w ciągu kilku dni. Może jednak zaistnieć konieczność powrotu na salę operacyjną kilka dni po zabiegu w celu usunięcia krwi.

Chociaż operacja powiększania piersi niesie ze sobą wiele korzyści, ważne jest, aby zrozumieć związane z nią ryzyko. U niektórych osób występuje bolesność w okolicy sutków, zbieranie się krwi w obszarze operacyjnym i tworzenie się tkanki bliznowatej (przykurcz kapsułki). Niektóre kobiety doświadczają obwisłych lub opadających piersi z powodu implantów. Stan ten nazywany jest symmastią i może prowadzić do innego zabiegu chirurgicznego.

Skurcz kapsularny jest powikłaniem, które dotyka od jednego do trzech procent pacjentek po powiększeniu piersi. Może być leczony przez lekarza przy użyciu specjalnej techniki, która umieszcza implanty pod mięśniem piersiowym. Ryzyko wystąpienia tego typu powikłania wzrasta im dłużej ma się implanty piersi.

Okres rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi

Okres rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi może być długi i trudny. Pacjentki mogą spodziewać się bolesności, obrzęku i zakrzepów krwi. Powinny również unikać intensywnej aktywności fizycznej, takiej jak podnoszenie ciężarów. Okres rekonwalescencji może trwać nawet do dwóch miesięcy, dlatego ważne jest, aby odpowiednio zaplanować ten czas.

Pierwsze cztery do siedmiu dni po zabiegu należy spędzić w domu, unikając intensywnej aktywności. W następnym tygodniu większość pacjentów jest w stanie powrócić do pracy i aktywności. Pacjenci powinni również unikać aktywności o dużym natężeniu oraz ćwiczeń górnej części ciała do czasu ustąpienia obrzęku i bólu. Ponadto, pacjenci powinni przestrzegać zaleceń chirurga dotyczących zmiany opatrunków i innych środków ostrożności. W niektórych przypadkach implanty mogą wydawać się wyższe niż otaczająca je tkanka, a ich osadzenie się może zająć kilka tygodni.

Po operacji powiększenia piersi pacjentki powinny unikać podnoszenia ciężarów i prowadzenia pojazdów. Powinny przyjmować leki przeciwbólowe i odpoczywać. Ważne jest również, aby unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów przez pierwsze pięć dni. Podnoszenie ciężarów może spowodować pęknięcie miejsca operacyjnego, dlatego należy zachować ostrożność i stosować się do zaleceń chirurga.

Po zmniejszeniu się obrzęku i zasinienia, pacjentki mogą powrócić do lekkiej aktywności. Niektóre kobiety mogą pracować dwa lub trzy dni po operacji, podczas gdy inne potrzebują trzech do czterech tygodni przed powrotem do ciężkich obowiązków. Przez co najmniej trzy tygodnie należy unikać podnoszenia ciężarów i ćwiczeń, które są skierowane na klatkę piersiową. Większość pacjentek może powrócić do normalnej aktywności po sześciu tygodniach.

Okres rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju implantu i nacięcia. Jak w przypadku każdej operacji, czas rekonwalescencji zależy od organizmu kobiety i jej własnego procesu gojenia. Czas rekonwalescencji może być znacznie skrócony, jeśli pacjentka będzie dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych.

Środki zwiotczające mięśnie

Środki zwiotczające mięśnie są przepisywane, aby pomóc pacjentkom poradzić sobie z bólem i traumą związaną z zabiegiem. Mogą one również przedłużyć czas rekonwalescencji. Środki zwiotczające mięśnie są zwykle przepisywane razem z lekami przeciwbólowymi na receptę. Należy je przyjmować zgodnie z zaleceniami. Chociaż środki zwiotczające mięśnie mogą złagodzić ból, nie są one zalecane do prowadzenia pojazdów lub do stosowania u dzieci. Pacjenci powinni liczyć się z każdą przyjmowaną tabletką i wyrzucać te, które nie są im potrzebne.

Środki zwiotczające mięśnie są zazwyczaj przepisywane na minimum trzy dni po zabiegu. Po zabiegu pacjenci będą musieli przyjmować leki przeciwbólowe, które mogą zawierać środki narkotyczne lub uspokajające. Pacjentom zaleca się również unikanie prowadzenia pojazdów i innych czynności wymagających dużego wysiłku. Najlepiej jest ograniczyć aktywność fizyczną przez co najmniej miesiąc. Powinni oni również unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Środki rozluźniające mięśnie są powszechnie przepisywane pacjentkom po zabiegu powiększania piersi. Leki te pomagają zminimalizować ból pooperacyjny i zmniejszyć ryzyko wystąpienia skurczu kapsularnego. Środki zwiotczające mięśnie są zwykle przepisywane na okres od dwóch do pięciu dni, ale zależy to od konkretnej pacjentki. Pacjenci powinni śledzić wszystkie przyjmowane leki i skontaktować się z chirurgiem, jeśli wystąpią jakiekolwiek efekty uboczne. Jeśli pacjent odczuwa silny ból lub nie jest w stanie powrócić do normalnej aktywności, powinien skontaktować się z chirurgiem.

Pacjenci powinni ściśle przestrzegać zaleceń chirurga. Pacjent otrzyma od chirurga listę instrukcji pooperacyjnych. Przestrzeganie tych instrukcji pomoże Panu/Pani szybko wrócić do zdrowia. Pielęgniarka przedoperacyjna szczegółowo omówi z Państwem te instrukcje i odpowie na wszelkie pytania. W ciągu pierwszych 48 godzin po operacji zaleca się przyjmowanie leków przeciw nudnościom, aby kontrolować ewentualne nudności.

Antybiotyki

Antybiotyki po operacji powiększania piersi mogą być bardzo ważne dla zmniejszenia liczby infekcji pooperacyjnych. Ważne jest, aby zrozumieć jak działają antybiotyki i jak długo powinny być przyjmowane. Profilaktyka z przedłużonym antybiotykiem systemowym, jak również miejscowe nawadnianie antybiotykami, może zmniejszyć częstość występowania SSI i CC w tej procedurze. Antybiotyki powinny być podawane w odpowiednim czasie, najlepiej 60 minut przed zabiegiem.

Zakażenie po operacji powiększenia piersi może wystąpić zawsze, gdy w krwiobiegu obecne są bakterie. Może to być spowodowane poważną chorobą lub drobnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład pacjentka może mieć infekcję zatok lub niedawno miała wykonywaną pracę dentystyczną. Jeśli antybiotyki nie usuną infekcji, chirurg może usunąć ekspander lub implant, lub oczyścić zainfekowaną tkankę. W obu przypadkach pacjentka powinna kontynuować przyjmowanie antybiotyków po operacji powiększenia piersi.

Stosowanie antybiotyków po operacji powiększenia piersi jest kontrowersyjne, a badania dotyczące tego tematu są nieliczne. Większość chirurgów zaleca podanie jednego antybiotyku dożylnie przed powiększeniem piersi. Istnieją jednak kontrowersje dotyczące tego, jak długo należy przyjmować antybiotyki pooperacyjne. Brytyjskie Stowarzyszenie Estetycznych Chirurgów Plastycznych oraz Amerykańskie Towarzystwo Estetycznej Chirurgii Plastycznej nie zalecają profilaktycznego stosowania antybiotyków po operacji powiększenia piersi.

Stosowanie antybiotyków po operacji powiększenia piersi jest nadal kontrowersyjne, ale większość chirurgów je stosuje. Antybiotyki są często przepisywane w celu zminimalizowania skurczu kapsularnego po operacji powiększenia piersi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *