Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową – czy to możliwe?

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową – czy to możliwe?

Powiększanie piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej nie zostało szeroko przebadane u ludzi. Pomimo sukcesu eksperymentów na zwierzętach, wielu lekarzy nadal kwestionuje bezpieczeństwo zabiegu. Niektórzy naukowcy obawiają się, że tłuszcz przeniesiony do piersi może przekształcić się w raka. I chociaż środowisko u zwierząt nie jest bardzo podobne do ludzkich piersi, nadal istnieje wiele zagrożeń, które należy rozważyć. W rzeczywistości 10% kobiet rozwinie raka piersi w ciągu swojego życia.

Powiększanie piersi przez transfer tłuszczu zwiększa rozmiar piersi w niewielkim stopniu

Jeśli szukasz niewielkiego zwiększenia rozmiaru piersi, powiększanie piersi przez transfer tłuszczu może być zabiegiem dla Ciebie. Zabieg ten jest stosunkowo nowym zabiegiem kosmetycznym i polega na przeniesieniu komórek tłuszczowych z innego obszaru ciała do piersi. Jest on mniej inwazyjny niż implanty piersi i oferuje bardziej naturalny wygląd.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i może trwać dwie godziny. Chirurg pobiera tłuszcz z ciała przez niewielkie nacięcie i gromadzi go w sterylnym pojemniku. Powiększanie piersi z wykorzystaniem transferu tłuszczu może również poprawić ogólny kształt Twojego ciała, poprzez usunięcie z obszarów nadmiaru komórek tłuszczowych.

Powiększanie piersi poprzez transfer tłuszczu jest jedną z bezpieczniejszych metod zwiększania rozmiaru piersi i jest mniej inwazyjne niż implanty piersi. W przeciwieństwie do implantów, tłuszcz przeniesiony do piersi będzie miał naturalny wygląd, ponieważ tłuszcz to żywe komórki. Oznacza to, że będzie on produkował białka, które poprawiają teksturę skóry, jej giętkość i zdrowie. Procedura ta zapewnia również większą wszechstronność, jeśli chodzi o ilość tłuszczu, który zostanie użyty do powiększenia piersi. Ponieważ tłuszcz jest pobierany z własnego ciała pacjentki, istnieje mniejsza szansa na powstanie blizn i falowania.

Tydzień przerwy w pracy lub szkole po zabiegu

Powiększanie piersi jest zabiegiem ambulatoryjnym, ale wymaga pewnego przestoju po operacji. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą wrócić do pracy po tygodniu, ale mogą potrzebować więcej czasu, jeśli ich praca wymaga dużej aktywności fizycznej. Jeśli nie jesteś pewien swojego czasu rekonwalescencji, omów go ze swoim chirurgiem plastycznym. Ponadto, należy unikać uciążliwej aktywności przez sześć tygodni po zabiegu. Dotyczy to wszelkich czynności, które wymagają dużej siły i wytrzymałości.

Po zabiegu należy wziąć co najmniej tydzień wolnego od pracy lub szkoły. Ważne jest, aby unikać forsownych ćwiczeń, w tym podnoszenia ciężkich przedmiotów. Należy również unikać ćwiczeń, które mogłyby spowodować zwiększenie masy mięśniowej klatki piersiowej. Ważne jest, aby omówić swoje plany z chirurgiem, ponieważ powrót do pracy jest decyzją osobistą, która może zależeć od stanu zdrowia fizycznego i sytuacji finansowej. Jeśli musisz pracować, musisz poinformować o tym pracodawcę, aby mógł on wprowadzić odpowiednie udogodnienia.

Po zabiegu powiększenia piersi z użyciem tłuszczu, możesz potrzebować czasu wolnego od pracy lub szkoły, aby odpowiednio się zregenerować. Przez tydzień lub dwa po operacji możesz odczuwać obrzęk i dyskomfort w okolicy dawcy, ale powinien on ustąpić w ciągu kilku dni. Po operacji możesz nosić ubranie uciskowe, aby podtrzymać piersi i podtrzymać skórę podczas rekonwalescencji. Możesz również nosić biustonosz sportowy podczas rekonwalescencji.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji przy powiększaniu piersi własną tkanką tłuszczową jest różny. Niektóre pacjentki potrzebują zaledwie tygodnia, a inne nawet 6 tygodni. Czas rekonwalescencji jest zależny od tego, jak dużo tkanki dawcy zostało użyte. Pacjenci powinni unikać forsownych zajęć lub podnoszenia ciężarów przez co najmniej tydzień po zabiegu. Zaleca się stosowanie odzieży uciskowej, aby zminimalizować obrzęk i dyskomfort w miejscu pobrania.

Pacjenci otrzymują zazwyczaj jeden do dwóch tygodni zwolnienia z pracy i po dwóch tygodniach mogą już prowadzić samochód. Ważne jest, aby unikać forsownych ćwiczeń przez cztery do sześciu tygodni, ale mogą one wznowić lekką aktywność fizyczną po tygodniu lub dwóch. Piersi po zabiegu mogą być nieco wrażliwe na dotyk, dlatego pacjentkom zaleca się unikanie forsownej aktywności przez kilka tygodni.

Po zabiegu około 60 do 80% oddanej tkanki tłuszczowej pozostanie w piersiach. Oddane komórki tłuszczowe przyłączą się do tkanek piersi i tłuszczu, który już istnieje w piersi. Proces ten może trwać kilka tygodni i należy pamiętać, że część tego tłuszczu dawcy może obumrzeć w pierwszych dniach po zabiegu. Tłuszcz, który pozostanie po zabiegu, ostatecznie osiądzie w piersiach i ustabilizuje je. Po sześciu tygodniach Twoje piersi powinny mieć ostateczny kształt. W tym czasie ważne jest, aby kontynuować zdrową dietę pełną owoców i warzyw.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *