Jak zrobić peeling do ciała

Jak zrobić peeling do ciała

Jeśli nie jesteś pewna jak zrobić peeling do ciała, jest kilka ważnych wskazówek, o których warto pamiętać. Po pierwsze, nie używaj ostrych soli, szklanych słoików, mikrogranulek ani niczego innego, co może zaszkodzić Twojej skórze. Zamiast tego zdecyduj się na złuszczający peeling, który zawiera składniki łagodne dla Twojej skóry.

Złuszczające peelingi do ciała

Pierwszym krokiem w tworzeniu dobrego złuszczającego peelingu do ciała jest poznanie swojego typu skóry. Jeśli masz skórę wrażliwą lub suchą, złuszczanie raz lub dwa razy w tygodniu będzie wystarczające. Jeśli Twoja skóra jest tłusta lub trądzikowa, powinnaś zwiększyć częstotliwość złuszczania do dwóch lub trzech razy w tygodniu. Jeśli nie jesteś pewna, skonsultuj się z dermatologiem.

Peelingi do ciała to świetny sposób na usunięcie martwego naskórka i osadów. Pomagają również nawilżyć skórę i poprawić penetrację produktów nawilżających. Możesz wykonać je w domu lub kupić peeling opracowany specjalnie dla Twojego typu skóry. Jeśli jednak nie jesteś pewna, jakich składników użyć, dermatolog z certyfikatem w Santa Monica pomoże Ci wybrać najlepszy peeling dla Twojego typu skóry.

Kupując peeling do ciała, staraj się znaleźć taki o drobnych granulkach, aby uniknąć nadmiernego złuszczania skóry. Cukier może być również skutecznym środkiem złuszczającym, ale może nie być wystarczająco delikatny, aby usunąć warstwy martwego naskórka. Cukier działa również jako substancja utrzymująca wilgoć, przyciągając ją do skóry. Z kolei kawa ma właściwości przeciwzapalne.

Innym dobrym sposobem złuszczania skóry jest szczotkowanie na sucho. Polega to na użyciu szczotki, która ma naturalne włosie i drewnianą rączkę. Używasz jej do szczotkowania skóry od stóp w górę w kierunku serca. Ta technika podobno poprawia krążenie, ale nie jest zalecana dla osób o wrażliwej skórze.

Unikaj ostrych soli

Jeśli chcesz złuszczyć skórę bez podrażnień, wypróbuj peelingi cukrowe zamiast solnych. Są one delikatniejsze dla skóry i lepiej nadają się do detoksykacji. Ponadto cukry nie zawierają tak dużo minerałów jak sole, więc peeling będzie łagodniejszy.

Możesz też zrobić własny peeling do ciała w domu z drobno zmielonej soli. W ten sposób możesz stworzyć peeling dla skóry wrażliwej lub dla skóry suchej. W przeciwieństwie do komercyjnych peelingów, peelingi DIY nie zawierają szkodliwych dodatków i są niedrogie. Robiąc je samodzielnie, możesz też sporo zaoszczędzić, a niektóre składniki mogą Ci nie odpowiadać.

Oprócz soli, powinnaś unikać stosowania peelingów ze składnikami, które mogą pogorszyć stan Twojej skóry. Na przykład nadtlenek benzoilu jest środkiem złuszczającym, ale może powodować łuszczenie się skóry i podrażnienie skóry. Aby uniknąć podrażnień, staraj się używać balsamów, które są nawilżające.

Peelingi do ciała z cukrami i kryształkami cukru są delikatne i skutecznie złuszczają martwe komórki skóry. Nie używaj jednak zbyt dużo cukru, ponieważ może on podrażnić skórę. Dobry peeling powinien zawierać także trochę olejku lub masła dla dodatkowego nawilżenia.

Możesz również dodać inne składniki do swojego peelingu. Możesz użyć surowego miodu, soku z cytryny lub zielonej herbaty. Można też dodać zioła i olejki eteryczne. Różne zioła i olejki eteryczne mają różne właściwości terapeutyczne.

Unikaj szklanych słoików

Kiedy używasz swojego peelingu do ciała, ważne jest, aby przechowywać go w szklanych słoikach, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Plastikowe butelki mają tendencję do szybkiego rozkładania się z powodu olejków w peelingu, ale szklane słoiki będą trwać znacznie dłużej. Możesz też zrobić własne etykiety na pojemniki.

Świetne opakowanie pomoże Ci odróżnić Twój produkt do peelingu do ciała od pozostałych. Projekt słoika, jego kolory i motyw przewodni powinny odzwierciedlać markę. Na przykład, jeśli jesteś marką przyjazną środowisku, będziesz chciał wybrać pastelowo niebieskie logo i opakowanie. Z drugiej strony, jeśli sprzedajesz luksusową markę, będziesz chciał wybrać minimalistyczne opakowanie.

Unikaj mikroperełek

Istnieje wiele powodów, dla których należy unikać mikroperełek w peelingach do ciała. Po pierwsze, te małe cząsteczki są wykonane z plastiku. Wiele marek kosmetycznych używa ich, ponieważ są tańsze niż stosowanie naturalnych składników. Należą do nich firmy takie jak Johnson & Johnson, Colgate-Palmolive i P&G.

Innym powodem, dla którego należy unikać mikrogranulek, jest ich wpływ na środowisko. Wiele społeczności uzależnia swoje przetrwanie od rybołówstwa. Stany Zjednoczone i Kanada zakazały stosowania tych plastikowych mikroperełek, a Wielka Brytania, Francja i Malezja idą w ich ślady. Organizacja Narodów Zjednoczonych również zaleciła wprowadzenie ogólnoświatowego zakazu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dany peeling do ciała zawiera mikroperełki, możesz spróbować zrobić go samemu. Peelingi można wykonać poprzez połączenie składnika ścierającego z naturalnym olejkiem lub mydłem. Użycie peelingu do ciała wykonanego z naturalnych składników jest lepsze niż użycie peelingu z mikrogranulkami.

Mikroperełki są używane w kosmetykach, produktach do pielęgnacji ciała i środkach czystości. Te małe plastikowe cząsteczki są często używane jako środki złuszczające, wypełniające i ścierające. Dodaje się je również w celu przedłużenia okresu przydatności produktów. Najczęściej można je znaleźć w mydłach do rąk, detergentach, woskach i produktach czyszczących, które mają składnik ścierny.

Chociaż mikrogranulki mogą sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej miękka, są one również szkodliwe dla środowiska. Nie ulegają biodegradacji i często trafiają do oceanu, uwalniając toksyczne substancje chemiczne.

Unikaj ostrych olejów

Robiąc dobry peeling do ciała, powinieneś unikać używania jakichkolwiek ostrych składników. W ten sposób unikniesz ryzyka podrażnienia skóry. Zamiast tego spróbuj złuszczać skórę za pomocą maski złuszczającej. Używaj także delikatnych szczotek do włosów, aby nie podrażniać ich.

Chociaż peeling do ciała może być świetnym sposobem na pozbycie się martwych komórek skóry, pamiętaj, aby unikać miejsc podatnych na trądzik. Po zabiegu zawsze powinnaś zastosować krem nawilżający, który zatrzyma wilgoć. Masło do ciała to świetny wybór, ponieważ zatrzymuje wilgoć w skórze i jest dobrym rozwiązaniem dla skóry suchej. Pobudzi również krążenie, utrzymując gładką wierzchnią warstwę skóry. Warto również unikać stosowania ścierających peelingów do ciała, jeśli masz szorstką lub trądzikową skórę.

Wiele peelingów do ciała na bazie soli zawiera ostre składniki, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Zamiast używać soli, zdecyduj się na olej jojoba, który jest podobny do sebum skóry. Olej jojoba ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które mogą być korzystne dla osób o wrażliwej skórze.

Jeśli musisz użyć peelingu do ciała, pamiętaj, aby przed i po wziąć prysznic z letnią wodą. Pomoże to zmiękczyć skórę i przygotować ją do procesu złuszczania. Nie używaj gorącej wody, ponieważ może być ona szorstka dla skóry.

Unikaj emolientów

Podczas wykonywania dobrego peelingu ciała ważne jest, aby unikać emolientów. Chociaż emolienty są bardzo skuteczne w zmiękczaniu skóry, mogą również powodować zaostrzenie egzemy. Emolienty są również łatwopalne i mogą przyspieszyć zapłon ognia.

Emolienty to szeroka kategoria, która obejmuje wiele różnych produktów i składników. Niektóre z nich są naturalne, inne zaś syntetyczne. Są one ważne, ponieważ pomagają nawilżać suchą skórę i wypełniać przestrzenie między komórkami skóry. Emolienty nie są jednak szkodliwe, jeśli są stosowane oszczędnie i konsekwentnie.

Jeśli nie jesteś pewna, czy emolienty są bezpieczne dla Twojej skóry, powinnaś porozmawiać z dermatologiem. Emolienty mogą wchodzić w interakcje z lekami. Upewnij się, że Twój lekarz zna wszystkie Twoje leki i ich interakcje. Ponadto, najlepiej jest przechowywać leki w miejscu niedostępnym dla dzieci. Zawsze stosuj tylko to, co przepisał Ci lekarz.

Emolienty są dostępne w małych butelkach, tubkach i pompkach. Można je kupić bez recepty w aptece lub otrzymać od lekarza. Wypróbuj kilka różnych, aby przekonać się, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Możesz chcieć używać kremu lub maści w ciągu dnia, a maści na noc.

Podczas nakładania emolientów na skórę powinnaś używać czystej łyżki lub szpatułki. Pomoże to utrzymać skórę w czystości i zapobiegnie jej zadrapaniu. Powinnaś również używać rękawiczek ochronnych podczas stosowania emolientów na skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *