Jaki peeling do ciała powinnam wybrać?

Jaki peeling do ciała powinnam wybrać?

Jeśli szukasz peelingu do ciała, jest kilka czynników do rozważenia. Możesz wybierać spośród peelingów na bazie cukru, kwasów AHA lub BHA, soli z morza martwego i oleju kokosowego. Stosowanie tych produktów na skórze jest ważne dla zdrowego i promiennego wyglądu, ale ważne jest również, aby rozważyć ich wpływ na skórę.

Cukrowe peelingi do ciała

Cukrowe peelingi do ciała to doskonały sposób na złuszczenie ciała bez użycia chemikaliów i konserwantów. Możesz stworzyć swój własny cukrowy peeling z prostej mieszanki cukru i kilku łyżek oleju – te słowa są twórczością specjalistów strony majster-robi.pl. Możesz również dodać olejki eteryczne dla uzyskania dodatkowego zapachu. Pamiętaj tylko, by dokładnie spłukać peeling.

Większość cukrowych peelingów do ciała jest wykonana z całkowicie naturalnych, delikatnych składników. Jeśli nie masz pewności co do ich składu, poświęć trochę czasu na przeczytanie etykiety. Dziewięćdziesiąt pięć procent składników powinno być znanych i możliwych do wymówienia. Ponadto, niektóre z tych składników możesz mieć już w swojej kuchni.

Peelingi do ciała na bazie cukru złuszczają skórę, masując ją okrężnymi ruchami. Są idealne dla szorstkiej lub wrażliwej skóry. Peelingi te mogą również pomóc Ci przedłużyć trwałość sztucznej opalenizny. Mogą również pomóc w poprawie krążenia i napięcia skóry.

Złuszczanie ciała kwasami AHA lub BHA

Złuszczanie ciała, które zawierają kwasy AHA lub BHA są skuteczne, ale są pewne rzeczy, o których należy pamiętać przed ich użyciem. Kwasy te mogą być ostre i mogą powodować podrażnienia, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Przed użyciem ich na ciele, powinnaś przetestować je na małej powierzchni, aby upewnić się, że nie podrażnią Twojej skóry. Należy również umyć ciało delikatnym środkiem myjącym, a następnie zastosować neutralizator kwasów, aby spłukać kwas.

Złuszczanie ciała to doskonały sposób na uzyskanie gładkiej, świecącej skóry. Najlepsze środki złuszczające do ciała zawierają kwasy AHA lub BHA. Substancje te można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji skóry. W porównaniu z maseczkami do twarzy, stosowanie środków złuszczających do ciała zajmuje więcej czasu, ale jest warte wysiłku.

Przy regularnym stosowaniu, preparaty złuszczające do ciała zawierające kwasy AHA lub BHA mogą pomóc w poprawieniu stanu skóry suchej, pomarszczonej i uszkodzonej przez słońce. Mogą również pomóc skórze zatrzymać wilgoć i zwiększyć jej jędrność. Środki złuszczające do ciała BHA zawierają 2% kwasu salicylowego i mogą być pomocne w przypadku suchej, szorstkiej lub podrażnionej skóry. Sól z morza martwego

Sól z morza martwego jest niesamowitym rozwiązaniem do pielęgnacji skóry i może poprawić zdrowie Twojej skóry. Ma właściwości przeciwzapalne i jest skutecznym środkiem złuszczającym. Ten peeling najlepiej stosować na czystą, wilgotną skórę. Możesz również dodać olejki eteryczne, aby wzmocnić zapach i dodać dodatkowe korzyści. Wybierając olejki eteryczne, upewnij się, że uzupełniają one Twój typ skóry.

Sól z Morza Martwego jest bogata w minerały i olejki eteryczne, które wspierają zdrowie Twojej skóry. Sól delikatnie złuszcza martwe komórki skóry i odblokowuje pory. Wspiera również krążenie krwi i usuwa toksyny. Ten peeling jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry. Aromat jest kojący i podnoszący na duchu i pozostawi Twoją skórę z uczuciem odmłodzenia i odświeżenia.

Sól z Morza Martwego może również pomóc w poprawie krążenia. Sól działa poprzez stymulację tkanek pod skórą, poprawiając w ten sposób krążenie. Dobre krążenie poprawia zdrowie i piękno skóry, a także może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu.

Olej kokosowy

Używanie oleju kokosowego jako peelingu do ciała może nadać skórze gładszą, bardziej jednolitą strukturę. Może również zmniejszyć wygląd blizn. Ten środek złuszczający może również pomóc w zmniejszeniu wybuchów trądziku. Olej kokosowy jest dobrym wyborem dla osób, które mają wrażliwą skórę. Niezależnie od tego, czy używasz go pod prysznicem czy w kąpieli, pozostawi on Twoją skórę czystą i gładką.

Chociaż olej kokosowy może być stosowany jako peeling do ciała, pamiętaj, aby używać go oszczędnie. Olej może zatkać odpływy, więc używaj go oszczędnie i w małych ilościach. Jeśli masz wrażliwą skórę, użyj delikatniejszego środka złuszczającego, takiego jak frakcjonowany olej kokosowy. Olej kokosowy może być również stosowany jako peeling do twarzy. Jest on używany od wieków i jest dobrym środkiem nawilżającym dla Twojej skóry.

Przed nałożeniem oleju kokosowego powinnaś najpierw zmoczyć skórę, ponieważ dzięki temu peeling będzie łatwiejszy do nałożenia. Nie musisz być mokra, ale powinnaś trochę zmoczyć skórę. Po zastosowaniu peelingu, należy nawilżyć skórę balsamem do rąk lub ciała. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinnaś nawilżać skórę codziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *