Jak poradzić sobie z problemem wypadania włosów?

Jak poradzić sobie z problemem wypadania włosów?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie. Jeżeli to również twój problem, to nie musisz się martwić, bo zdradzimy ci domowe sposoby na łysienie.

Wypadanie włosów to dolegliwość, której efekty nie zawsze da się cofnąć, ale z pewnością przy pomocy odpowiednich metod można wzmocnić włosy i znacznym stopniu spowolnić ten proces. Jak to zrobić? Na to i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w artykule.

Dieta i witaminy

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z łysieniem plackowatym, wywołanym leczeniem farmakologicznym czy może chodzi o zakola, to z pewnością trzeba zadbać o bogatą i zdrową dietę. Oto witaminy, które powinny znaleźć się w jadłospisie osoby, która chce poprawić kondycję swoich włosów:

  • witamina B6 (pirydoksyna) – wzmacnia działanie innych witamin, a także pomaga wzmocnić strukturę włosów;
  • witamina B3 (niacyna) – poprawia krążenie krwi w cebulce włosa;
  • witamina B5 (kwas pantotenowy) – przyspiesza wzrost włosów;
  • witamina B8 (biotyna) – reguluje produkcję sebum na skórze głowy;
  • witamina B12 (cyjanokobalamina) – stymuluje odnowę mieszków włosowych; 
  • witamina D jest ważna dla przemiany materii, zapobiega zwiększonemu wypadaniu włosów, szczególnie zimą.

Ponadto wskazane jest, żeby w diecie znalazły się produkty zawierające selen, cynk i żelazo.

Naturalne olejki

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę frazy typu „wypadanie włosów co stosować” w zamian otrzymują tysiące stron oferujących drogie zabiegi trychologiczne, na które nie stać przeciętnego Polaka. W żadnym wypadku nie podważamy ich skuteczności, ale chcemy pokazać, że są inne dużo prostsze, tańsze i bardziej naturalne sposoby walki z tym problemem. I tu z pomocą przychodzą oleje kosmetyczne, a szczególnie olejek łopianowy.

Kosmetyczny olejek łopianowy to popularny produkt na porost i wzmocnienie włosów. Stymuluje procesy metaboliczne w cebulkach włosowych, zapobiegając wypadaniu włosów. Eliminuje skutki niekorzystnych wpływów pogodowych i chemicznych oraz zapobiega powstawaniu łupieżu.

Masaż głowy

Wiele osób śmieszy ta metoda, niemniej jednak wszelkie masaże wykonywane w odpowiedni sposób przynoszą efekty i tak jest również w tym przypadku. Regularne wykonywanie masaży skóry głowy wzmacnia cebulki, stymuluje nowe włosy do wzrostu i zapobiega ich wypadaniu. Taki zabieg można wykonać palcami, stosując olejek lub wcierkę kupioną w aptece. Ważne, aby było to delikatny masaż, który dodatkowo nie uszkodzi zdrowych lub osłabionych cebulek.

Nie zamartwiać się

Kolejna rada, która jest niedoceniana przez sceptyków, ale możesz wierzyć lub nie, nic tak nie osłabia włosów, jak nadmierny stres. Nerwowe sytuacje mają negatywny wpływ na cały organizm, bo ciągłe napięcie silnie wyczerpuje ludzki organizm. Często odbija się również na śnie, a konkretnie na jego braku, który też jest potężnym sprzymierzeńcem w walce o gładkie, gęste i mocne włosy.

Pij wodę

Banalne? A do tego bardzo skuteczne! Każdy zdrowy człowiek powinien pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, bo wspomaga to pracę całego organizmu. To swoiste nawilżenie twoich włosów i skóry od wewnątrz. Wbrew powszechnej opinii brak odpowiedniego nawodnienia znacząco wpływa na kondycję i wygląd włosów, które wtedy stają się kruche i łamliwe.

To tylko kilka z tanich i prostych sposobów, które mogą w znacznym stopniu uzupełnić działanie kosmetyków i medykamentów, które stosujesz. Mamy nadzieję, że znalazłeś na tej liście coś, co przywróci twoim włosom witalność i przyspieszy ich wzrost.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *