Powiększanie piersi za pomocą implantów – opis zabiegu

Powiększanie piersi za pomocą implantów – opis zabiegu

Powiększanie piersi za pomocą implantów to zabieg chirurgiczny mający na celu nadanie kobietom większych piersi. Procedura jest zwykle wykonywana przez cięcie lub nacięcie na spodniej stronie piersi. Wiąże się to również z otwarciem w naturalnym fałdzie skóry. Kobiety, które są szczupłe i młodsze mogą mieć bardziej zauważalne blizny niż inne. Niektóre kobiety mogą mieć również blizny na spodniej stronie ramienia.

Wybór odpowiedniego rozmiaru implantów piersi

Wybór odpowiedniego rozmiaru implantów piersi do zabiegu powiększania piersi jest krytyczną częścią procesu. Podczas gdy implanty o średnim profilu wyglądają bardziej naturalnie, wiele kobiet lubi dramatyczny wygląd push-up dużych implantów o wysokim profilu. Wybór należy wyłącznie do Ciebie, a Twój chirurg plastyczny z certyfikatem może Cię pokierować w dokonaniu najlepszego wyboru.

Ważne jest, aby pamiętać, że większe implanty piersi są bardziej narażone na komplikacje. Ponadto mogą one być zbyt duże dla struktury Twojego ciała. Twój chirurg plastyczny powinien omówić z Tobą opcje i wysłuchać jego zaleceń, które mogą się różnić od Twoich własnych. Chirurdzy są ekspertami w swojej dziedzinie i mogą udzielić Ci porady w oparciu o swoje doświadczenie i wykształcenie.

Większość pacjentek wybiera implanty o średnicy nieco większej niż ich rzeczywisty rozmiar piersi. Na przykład kobieta z piersią o szerokości 12 cm powinna wybrać rozmiar implantów o średnicy 12 cm3, natomiast kobieta z mniejszymi piersiami powinna wybrać rozmiar o połowę szerszy.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozmiaru implantów piersi, są osobiste cele. Różnią się one w zależności od pacjentki, a właściwy rozmiar dla Twoich unikalnych okoliczności jest często określany przez rozmiar Twojego obecnego biustonosza. Na przykład kobieta, która planuje mieć dzieci, może wybrać mniejszy rozmiar implantu piersi. Ważne jest, aby omówić swoje cele i oczekiwania z chirurgiem plastycznym, ponieważ może on pomóc w wyborze najlepszego rozmiaru dla Ciebie.

Rozmiar implantu piersi powinien być uzależniony od rozmiaru Twojej klatki piersiowej, kształtu klatki i obecnej objętości piersi. Mały implant może wzmocnić istniejącą tkankę piersiową, natomiast duży implant może stworzyć nieproporcjonalny wygląd. Jeśli jesteś drobną kobietą, większe implanty mogą również powodować obciążenie pleców i szyi.

Jeśli nie jesteś pewna swojego rozmiaru, zabierz na konsultację przyjaciółkę lub członka rodziny. Na konsultację możesz zabrać ze sobą kilka biustonoszy, aby mogły one porównać dopasowanie i rozmiar. Lekarz może nawet użyć technologii obrazowania komputerowego, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni rozmiar implantów.

Twój chirurg weźmie pod uwagę Twój typ ciała i wiek przy wyborze odpowiedniego rozmiaru implantów piersi. Należy również pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do operacji wszczepienia implantów piersi i przed podjęciem jakichkolwiek decyzji należy skonsultować się z lekarzem. Na przykład, jeśli jesteś otyła lub masz historię cukrzycy lub wysokiego ciśnienia krwi, nie zaleca się, aby przejść przez procedurę.

Istnieje również kilka innych czynników, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o wielkości implantów piersi. Jeśli jesteś aktywną kobietą, możesz nie chcieć dużych implantów, które mogą być bolesne i niewygodne. Podobnie, jeśli jesteś drobną kobietą, powinnaś rozważyć, czy Twoje ubrania będą pasować do Twojego nowego rozmiaru piersi.

Wybór rodzaju implantu

Rodzaj implantu piersi może być ważny z kilku powodów, od estetyki po bezpieczeństwo i trwałość. Ogólnie rzecz biorąc, implanty teksturowane są zalecane dla pacjentów z historią skurczu kapsularnego. Jeśli grubość tkanki piersi nie jest wystarczająco duża, implanty teksturowane mogą powodować nierówności powierzchni.

Ważny jest również kształt i rozmiar implantu. Najpopularniejszym wyborem są implanty okrągłe, ale implanty w kształcie łezki mogą zapewnić naturalnie wyglądającą pełnię. Implanty mogą nie pasować do karmienia piersią, ale niektóre kobiety są w stanie kontynuować karmienie piersią kilka miesięcy po zabiegu. Wybór rodzaju implantu do powiększania piersi jest bardzo osobistym wyborem i kluczowe jest omówienie swoich preferencji z chirurgiem plastycznym przed zabiegiem.

Rodzaj implantu stosowanego w powiększaniu piersi zależy od cech anatomicznych pacjentki, celów estetycznych i techniki chirurgicznej. Implanty mogą mieć różne kształty, rozmiary i materiały wypełniające. Ponadto niektóre implanty mają teksturę powierzchni, która sprzyja lepszej integracji i zapobiega migracji. Opinia eksperta jest najlepsza dla pacjenta. Jednak przed wyborem implantu ważne jest, aby zrozumieć związane z nim ryzyko.

Operacja powiększenia piersi może również zmienić sposób, w jaki pasują Twoje ubrania. W zależności od potrzeb, możesz wybrać jeden z dwóch rodzajów rozmiarów implantów piersi: duży lub mały. Wybór odpowiedniego rozmiaru dla Ciebie będzie zależał od Twojej wagi i ramy, a także od kształtu klatki piersiowej i naturalnej tkanki piersi. Twój lekarz użyje odpowiednich pomiarów, aby pomóc Ci określić najlepszy rozmiar implantu dla Twojego ciała.

Możesz wybrać implanty silikonowe lub solne w zależności od Twoich celów kosmetycznych. Jeśli masz mniej niż 22 lata, implanty silikonowe nie są dla Ciebie odpowiednie. Jeśli jesteś kobietą, która ma niskie BMI, cienką skórę lub małą tkankę piersi, możesz zdecydować się na implant z soli fizjologicznej. Będzie on wyglądał bardziej naturalnie i wymaga mniejszego nacięcia niż implanty silikonowe.

Wybór rodzaju implantu do reaugmentacji piersi to delikatny proces. Oprócz cech anatomicznych ważnym czynnikiem jest technika chirurgiczna. Dobry chirurg może zwiększyć szanse na pozytywny wynik. Ponadto prawidłowa technika może mieć duże znaczenie przy wyborze implantu.

Implanty okrągłe lub teardrop to dwa popularne rodzaje implantów piersi. Okrągłe są szersze po bokach i węższe w środku, podczas gdy implanty w kształcie łezki tworzą bardziej naturalny wygląd i odczucie. Kształt implantu będzie zależał od wielkości tkanki piersiowej i szerokości klatki piersiowej.

Wysokość implantu jest również ważnym czynnikiem. Wysokość implantu zależy od wielkości klatki piersiowej, celów i zaleceń chirurga kosmetycznego.

Powikłania i skutki uboczne powiększania piersi

Istnieje szereg możliwych powikłań związanych z powiększaniem piersi. Należą do nich tkanka bliznowata, pęknięcie oraz niepożądane reakcje na leki i znieczulenie. Istnieje również ryzyko związane z zakrzepami krwi i krwiakami. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń chirurga, aby zapobiec tym powikłaniom.

Większość kobiet doświadczy jakiejś formy bólu lub zasinienia po powiększeniu piersi za pomocą implantów. Co więcej, jedna trzecia doświadczy pęknięcia implantu. W rzeczywistości prawie 60 procent będzie musiało przejść kolejną operację, aby naprawić implant. Jest to jednak stosunkowo niewielki odsetek w porównaniu z 400 000 kobiet, które każdego roku w Stanach Zjednoczonych poddają się operacji powiększenia piersi. Spośród nich około 300 000 poddaje się temu zabiegowi z powodów kosmetycznych, a kolejne 100 000 w celu rekonstrukcji piersi po mastektomii.

Innym powikłaniem powiększania piersi jest skurcz kapsularny, czyli blizna, która powstaje wokół implantu. W łagodnych przypadkach skurcz kapsularny jest niezauważalny, ale w cięższych przypadkach konieczna jest operacja rewizyjna. Innym ryzykiem jest to, że implanty mogą się przesunąć lub przemieścić. Jeśli tak się stanie, piersi będą wyglądały na opróżnione. Nie jest to jednak niebezpieczne i zwykle ustępuje samoistnie.

Pacjentki, u których doszło do pęknięcia implantu piersi, mogą odczuwać ból i zniekształcenie. Jednak te objawy mogą być łatwe do leczenia, jeśli zostaną wcześnie wykryte. Pomimo tych zagrożeń, powiększanie piersi za pomocą implantów jest na ogół bezpieczne i skuteczne. Wiele kobiet nie ma żadnych komplikacji po tym zabiegu. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, chirurg może to naprawić, wprowadzając inny implant do nowej kieszonki.

Pacjentki powinny również pamiętać, że implanty piersi nie są trwałe. Średnia długość życia implantu wynosi około 10 lat. Liczba ta może być jednak niższa lub wyższa w zależności od rodzaju implantu, jaki się otrzyma. Chociaż u niektórych osób ryzyko pęknięcia implantu jest wyższe, większość osób poddających się zabiegowi jest niezwykle zadowolona z jego wyników. Dodana objętość i pełność ich piersi może poprawić ich samoocenę i pewność siebie.

Jednym z najpoważniejszych zagrożeń jest związany z implantami piersi chłoniak anaplastyczny z dużych komórek. Ten rodzaj chłoniaka dotyka około jednego procenta pacjentów. Szanse na zachorowanie na ten nowotwór są wysokie, jeśli masz implanty piersi z teksturowaną powłoką. Wczesne wykrycie i leczenie są kluczowe dla szybkiego powrotu do zdrowia.

Innym możliwym efektem ubocznym jest skurcz kapsularny. Stan ten powoduje obrzęk skóry i może nawet skutkować wysoką gorączką. Może to być bardzo bolesne i może prowadzić do zakażenia implantu. Jeśli tak się stanie, chirurg przepisze antybiotyki w celu leczenia infekcji. Jeśli jednak antybiotyki nie usuną zakażenia, pacjent może potrzebować dodatkowej operacji, aby oczyścić zainfekowaną tkankę. W takim przypadku chirurg może również wymagać wymiany implantu lub usunięcia ekspandera tkankowego. Pacjenci będą musieli przyjmować doustne lub dożylne antybiotyki przez około sześć miesięcy.

Innym częstym powikłaniem jest rak piersi. Badanie przeprowadzone przez FDA wykazało, że u 20 procent pacjentek, które przeszły zabieg powiększania piersi za pomocą implantów silikonowych, w ciągu trzech lat rozwinął się rak. Inne powikłania związane z tym zabiegiem to infekcja, utrata czucia w piersiach, krwiak i tkanka bliznowata.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *