Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do powiększania piersi?

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do powiększania piersi?

Przed powiększeniem piersi, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby określić, czy jesteś kandydatem. Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć. Zabieg może spowodować komplikacje, w tym niepożądane reakcje na znieczulenie lub leki. Może również prowadzić do powstania tkanki bliznowatej lub pęknięcia. Może również powodować zakrzepy krwi lub krwiaki. Aby uniknąć tych zagrożeń, należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.

Przyrost lub utrata wagi może zmienić sposób, w jaki wyglądają Twoje piersi

Przyrost lub utrata wagi wpłynie na Twoje ciało, a duża zmiana może być zauważalna w Twoich piersiach. Osoby, które schudły mogą zauważyć, że ich piersi są mniejsze i luźniejsze niż by chciały – fragment ten jest autorstwa redaktora strony Złote Porady. Kiedy to się dzieje, wiele osób wyobraża sobie szczuplejszą wersję siebie. Jednak utrata wagi może również prowadzić do nadmiaru skóry i luźnej tkanki.

Piersi składają się z tłuszczu, tkanki łącznej i przewodów mlecznych. Przybieranie na wadze niekoniecznie zmieni rozmiar piersi, ale ilość tłuszczu może. Jeśli piersi są nierówne, możesz mieć deformację ściany klatki piersiowej, czyli skoliozę. Asymetria jest raczej spowodowana przez genetykę niż przez zmianę masy ciała.

Anaplastyczny chłoniak z dużych komórek

Anaplastyczny chłoniak z dużych komórek związany z implantami piersi jest rzadkim, ale potencjalnie poważnym powikłaniem. Ryzyko wynosi około jednej na 50 000 kobiet, które mają implanty teksturowane lub z żelem silikonowym. Choroba zwykle objawia się szybkim obrzękiem piersi i wyczuwalną masą, która może być bolesna. Pacjenci mogą również mieć zmiany skórne. Wczesne wykrycie i przeprowadzenie pełnej operacji może poprawić rokowanie pacjentek z tym schorzeniem.

Chłoniak anaplastyczny z dużych komórek związany z implantami piersi jest nową tymczasową kategorią w klasyfikacji WHO z 2016 roku dotyczącej nowotworów limfoidalnych. Choroba ta typowo prezentuje się jako nagły obrzęk piersi i masywnie tworząca się choroba charakteryzująca się obecnością CD30 i pleomorficznych limfocytów. Podtyp z wykwitami jest wyleczalny chirurgicznie.

Anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy może być trudny do zdiagnozowania. Do postawienia właściwej diagnozy często niezbędna jest biopsja lub tomografia komputerowa. W zależności od stadium choroby, pacjent może potrzebować przejść kilka badań przed otrzymaniem ostatecznej diagnozy.

Ciąża

Chociaż wiele osób uważa, że ciąża jest przeciwwskazaniem do operacji powiększenia piersi, nie zawsze jest to prawda. Chociaż kobiety z implantami piersi mogą odczuwać bolesność i obrzęk, nie ma między nimi żadnej korelacji. W rzeczywistości objawy te są podobne do tych doświadczanych podczas ciąży, niezależnie od tego, czy kobieta jest w ciąży, czy nie. Mimo to wiele kobiet nadal chce uzyskać większe piersi raczej wcześniej niż później.

Chociaż operacja powiększenia piersi nie jest koniecznie przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę, w niektórych przypadkach sensowne może być odczekanie do czasu po zapłodnieniu. Wiele kobiet obawia się, że ich piersi wpłyną na ich płodność, ale badania wykazały, że implanty w żaden sposób nie wpływają na płodność. W rzeczywistości FDA stwierdziła, że kobiety, które mają implanty piersi, nie doświadczają zwiększonego ryzyka poronienia lub mniejszych szans na zajście w ciążę po zabiegu.

Ciąża ma dramatyczny wpływ na ciało kobiety, a to obejmuje również jej piersi. Podczas ciąży gruczoły sutkowe wypełniają się mlekiem i rozciągają otaczającą je skórę. To powoduje, że piersi wyglądają na mniej pełne. Aby uniknąć tych komplikacji, kobiety planujące ciążę powinny odłożyć operację powiększenia piersi do czasu po porodzie lub karmieniu piersią. Pozwoli to na zagojenie się ciała i osadzenie się implantów.

Posiadanie dziecka

Kobiety w ciąży powinny poczekać z operacją powiększenia piersi do czasu po porodzie i karmieniu piersią. W ten sposób mogą uniknąć jakichkolwiek przyszłych zmian w swoich piersiach. Powinny one również odczekać co najmniej sześć miesięcy po zabiegu przed podjęciem próby poczęcia. Pozwoli to organizmowi na zagojenie się, a implantom na osadzenie się.

Jeśli w najbliższym czasie nie planujesz mieć dziecka, nadal możesz poddać się zabiegowi powiększania piersi. Jeśli jednak planujesz wkrótce urodzić dziecko, być może będziesz musiała odłożyć zabieg do czasu po porodzie i karmieniu piersią. Pomimo tego, że operacja powiększenia piersi jest bezpieczna, rozwój dziecka może się drastycznie zmienić i najlepiej jest poczekać do czasu po porodzie lub gdy dziecko jest starsze.

Jeśli planujesz karmić dziecko piersią po powiększeniu piersi, pamiętaj, aby powiedzieć pediatrze o swoich implantach, aby mógł on monitorować wagę i zdrowie dziecka. Jeśli po operacji powiększenia piersi spadnie Ci ilość mleka, nie wpadaj w panikę. Zawsze możesz skontaktować się z konsultantem laktacyjnym lub doradcą ds. karmienia piersią, aby omówić swoje możliwości.

Bycie w ciąży

Chociaż nie ma przeciwwskazań do powiększania piersi, niektóre kobiety odczuwają pewne obawy, jeśli są w ciąży. W końcu jest to znacząca inwestycja. Wiele kobiet nie brało pod uwagę ciąży, gdy po raz pierwszy rozważały zabieg i zakładały, że skończyły z rodzeniem dzieci. Chociaż ryzyko ciąży i powikłań związanych z implantami piersi jest rzadkie, kobiety powinny zapytać swojego lekarza o taką możliwość.

Posiadanie symmastii

Symmastia to stan, w którym piersi są nienaturalnie blisko siebie. Jeśli masz symmastię, powinnaś skonsultować się z chirurgiem przed poddaniem się zabiegowi powiększania piersi. Chociaż symmastia nie jest zazwyczaj poważna i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, może sprawić, że implanty będą wyglądać nienaturalnie. W celu skorygowania tego stanu dostępnych jest kilka różnych procedur. Najlepszą opcją dla Ciebie jest konsultacja z doświadczonym chirurgiem.

Symmastia może powodować migrację piersi w kierunku linii środkowej, zmniejszając dekolt i powodując niepochlebny wygląd. Stan ten można skorygować poprzez wtórną operację piersi, ale wymaga to wiedzy specjalistycznej chirurga plastycznego.

Kobiety z symmastią często czują się niepewne swojego ciała i unikają noszenia ubrań, które pokazują dekolt. Może to również prowadzić do zwiększonego dyskomfortu i niepokoju, co może utrudniać intymność. Symmastia może również wynikać z wrodzonych deformacji ściany klatki piersiowej.

Posiadanie cesarskiego cięcia

Posiadanie cesarskiego cięcia jest jednym z przeciwwskazań do powiększenia piersi. Operacja jest ryzykowna i może spowodować opóźniony powrót do zdrowia. Po dwóch do trzech dniach od wypisu można brać prysznic. Jednak do czasu zagojenia się ran nie można pływać ani brać kąpieli.

Posiadanie mastektomii

Chociaż posiadanie mastektomii nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do powiększania piersi, warto to rozważyć, jeśli rozważasz ten zabieg. Jeśli miałaś już mastektomię, możesz być bardziej narażona na powikłania. Twój lekarz powinien omówić z Tobą to ryzyko przed zabiegiem. Wyjaśni on procedurę i poprosi o podpisanie formularza zgody. Lekarz zapozna się również z historią choroby i przeprowadzi badanie przedmiotowe, aby upewnić się, że pacjentka jest w dobrym stanie zdrowia. Przed zabiegiem konieczne może być również wykonanie badań krwi, aby upewnić się, że nie grożą Państwu komplikacje.

Istnieje kilka opcji dostępnych dla pacjentów, którzy przeszli mastektomię. W zależności od lokalizacji i ilości usuniętej tkanki, implanty mogą być umieszczone pod mięśniem. Ta opcja wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia powikłań, w tym przewlekłego bólu i osłabienia mięśni. Posiadanie mastektomii utrudnia prawidłowe umiejscowienie implantów.

Posiadanie wcześniejszej mastektomii

Posiadanie wcześniejszej mastektomii może wykluczyć kobietę z uzyskania powiększenia piersi. Chociaż wcześniejsza mastektomia nie uniemożliwia wszczepienia implantów, może uniemożliwić karmienie piersią po stronie dotkniętej chorobą. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, aby upewnić się, że implanty piersi są dla niej bezpieczne.

Operacja powiększenia piersi może wpłynąć na nerwy i przewody w piersi. W zależności od techniki, implanty piersi poniżej mięśnia mogą wpływać na laktację bardziej niż implanty nad nim. Dodatkowo, operacje wokół otoczki mogą zmniejszyć produkcję mleka. Nerwy, które zostały odcięte, mogą jednak odrosnąć lub ponownie stać się funkcjonalne. Posiadanie implantów piersi może również utrudniać radioterapię. Operacja może również sprawić, że skóra stanie się jędrniejsza, a tkanka pod nią przebarwiona lub obrzęknięta.

U niektórych kobiet można umieścić stały implant piersi w momencie mastektomii, podczas gdy inne wymagają dwuetapowej procedury, która obejmuje proces rozszerzania tkanek. Chirurg umieści balonowy ekspander tkankowy, który rozciągnie skórę klatki piersiowej i tkanki miękkie, aby zrobić miejsce dla implantu. Ekspander zostanie wypełniony solą fizjologiczną przez mały zawór pod skórą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *