Jak się pozbyć plam na skórze po opalaniu? Wypróbuj laserowe usuwanie przebarwień

Jak się pozbyć plam na skórze po opalaniu? Wypróbuj laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia na skórze powstają najczęściej na skutek działania promieni słonecznych. Już wczesne, wiosenne słońce może spowodować nieestetyczne plamki na Twojej skórze. Na szczęście istnieje skuteczna metoda niwelowania zmian pigmentacyjnych – przedstawiamy laserowe usuwanie przebarwień przy pomocy najnowocześniejszego lasera tulowego Lavieen.

Jak powstają przebarwienia na twarzy?

Najbardziej powszechną formą przebarwień są plamki posłoneczne. Są to ciemne przebarwienia na skórze, występujące najczęściej na twarzy i innych częściach ciała najbardziej eksponowanych na promieniowanie UV, np. na dekolcie, ramionach. Czynniki, które sprzyjają powstawaniu przebarwień posłonecznych to: zmiany hormonalne (np. na skutek ciąży, menopauzy) oraz starszy wiek. Według specjalistów z warszawskie  Kliniki Miracki najlepszym sposobem likwidacji przebarwień jest laseroterapia. Polecają oni szczególnie lasery pikosekundowe oraz rewolucyjną nowość – laser tulowy Lavieen.

Czym wyróżnia się laser tulowy Lavieen?

Lavieen jest laserem frakcyjnym i działa w trzech trybach (ablacyjnym, subablacyjnym i nieablacyjnym), dzięki czemu z powodzeniem może zastępować kilka laserów jednocześnie. W usuwaniu przebarwień sprawdza się przede wszystkim tryb subablacyjny. Laser tulowy działa na rogową warstwę naskórka, która ulega niewielkiemu uszkodzeniu (koagulacji i denaturacji), co pobudza organizm do podjęcia procesów regeneracyjnych, czego efektem jest redukcja przebarwień.

Promieniowanie o długości fali 1927 nm to innowacyjna technologia lasera tulowego, która charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody. Dzięki temu skutecznie oddziałuje na naskórek i górną powierzchnię skóry właściwej. Bardzo precyzyjnie regulowana wiązka lasera tulowego sprawia, że efekty zabiegów widoczne są bardzo szybko. W zależności od wskazania wystarczą 1-3 zabiegi, aby osiągnąć optymalne efekty laserowego usuwania przebarwień.

Laser tulowy Lavieen może być wykorzystywany zarówno do usuwania niechcianych zmian pigmentacyjnych, jak i do odmładzania skóry twarzy – umożliwia osiągnięcie naturalnie wyglądającego efektu liftingu.

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień?

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który dopasowuje parametry urządzenia na podstawie indywidualnych cech pacjenta i jego stanu zdrowia. Kwalifikacja odbywa się przede wszystkim na podstawie weryfikacji przeciwwskazań. Jeśli nie ma żadnych przeszkód, lekarz ustala z pacjentem termin pierwszego zabiegu.

Laserowe usuwanie przebarwień jest zabiegiem szybkim i mało bolesnym. Lekarz przesuwa głowicą lasera po skórze posmarowanej specjalnym żelem. Podczas procedury pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i mrowienie. Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Cała energia koncentrowana jest na poziomie podstawnej warstwy naskórka, gdzie znajdują się melanocyty odpowiedzialne za produkcję melaniny – barwnika skóry, którego nadmiar powoduje przebarwienia. Pod wpływem działania wiązki laserowej tworzą się w skórze mikroskopijne, ciemne strupki, które po kilku dniach odpadają, odsłaniając jednolitą i napiętą skórę. Dla uzyskania optymalnych efektów często konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Ważną profilaktyką po zabiegu laserowego usuwania przebarwień jest stosowanie kremów z filtrem SPF 50+. Przez pierwsze cztery tygodnie należy bezwzględnie chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Warto robić to też później, aby uniknąć nowych przebarwień na twarzy. Specjaliści zalecają używanie kremów z filtrem przez cały rok, nawet zimą.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/



Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *