Jakie znieczulenie podaje się przed powiększeniem piersi?

Jakie znieczulenie podaje się przed powiększeniem piersi?

Istnieje wiele różnych rodzajów znieczulenia, które mogą być stosowane do tego zabiegu. Dowiedz się o znieczuleniu ogólnym, miejscowym, dożylnym i blokadach nerwów obwodowych. Wszystkie te opcje mają swoje zalety i wady. Lekarz określi najbardziej odpowiedni rodzaj znieczulenia na podstawie opinii pacjenta podczas operacji.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z beauty-concept.pl

Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne to rodzaj znieczulenia stosowany w celu utrzymania pacjenta w stanie całkowitej nieprzytomności podczas operacji. Dzięki temu mózg nie reaguje na sygnały bólowe ani nie poddaje się żadnym manipulacjom chirurgicznym. Anestezjolog podaje ten lek przez maskę lub kroplówkę dożylną i monitoruje parametry życiowe pacjenta, gdy jest on uspokojony. Ten rodzaj znieczulenia jest najbardziej odpowiedni dla osób, które nie chcą pamiętać procedury lub doświadczać bólu. Jednak procedura ta wymaga zazwyczaj dłuższego okresu rekonwalescencji, ponieważ pacjent jest utrzymywany w stanie całkowitej nieprzytomności i musi być monitorowany przez kilka godzin po zabiegu.

Znieczulenie ogólne to bezpieczny rodzaj znieczulenia, dzięki któremu pacjent może pozostać nieprzytomny podczas zabiegu chirurgicznego. Rozluźnia mięśnie przewodu pokarmowego i sprawia, że podczas zabiegu nie jest odczuwany dyskomfort. Zapobiega również cofaniu się płynu do płuc podczas operacji. Pomimo bezpieczeństwa znieczulenia ogólnego, u niektórych pacjentów mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak nudności lub wymioty. Niektóre osoby mogą również odczuwać ból gardła lub suchość w ustach.

Pacjentki mogą poddać się operacji powiększenia piersi przy użyciu środków znieczulających miejscowo bez konieczności poddawania się znieczuleniu ogólnemu. Pacjentki mogą również poddać się operacji w znieczuleniu ogólnym, jeśli są podatne na wystąpienie jakichkolwiek komplikacji. Znieczulenie ogólne może jednak spowodować problemy z krążeniem, drogami oddechowymi i oddychaniem. Pacjenci powinni również wiedzieć, że znieczulenie ogólne nie powoduje paraliżu. Ponadto badania wykazały, że pacjenci, którzy utrzymują napięcie mięśniowe podczas zabiegu, mają mniejsze ryzyko rozwoju zakrzepicy żył głębokich w kończynach dolnych, co może skutkować śmiertelną zatorowością płucną.

U pacjentek, które poddają się zabiegowi powiększania piersi w znieczuleniu ogólnym, mogą wystąpić nudności i wymioty po zabiegu. Jest jednak mało prawdopodobne, aby miało to wpływ na wynik zabiegu. Wykazano, że zastosowanie sedacji dożylnej zmniejsza pooperacyjne nudności i dyskomfort.

Znieczulenie miejscowe

Podczas operacji powiększania piersi podawane jest znieczulenie miejscowe, które spowoduje, że nie będziesz odczuwać żadnych wrażeń w okolicy piersi. Ten rodzaj znieczulenia powoduje również, że nie będziesz mogła zasnąć przez cały czas trwania zabiegu, który może trwać kilka godzin. Nie zapewni Ci to żadnego odprężenia, ale jest konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa zabiegu.

Znieczulenie miejscowe może być stosowane zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i w gabinecie. Obie metody są uważane za bezpieczne, a decyzja zostanie podjęta na podstawie wielu czynników, w tym wieku, wzrostu i wagi pacjenta. Chirurdzy plastyczni, którzy stosują znieczulenie miejscowe, są przeszkoleni w zakresie bezpiecznego i skutecznego wykonywania zabiegu. Istnieje bardzo niewiele zagrożeń związanych ze znieczuleniem miejscowym, choć wrażliwość na niektóre leki może spowodować reakcję niepożądaną. Ponadto, pacjenci, którzy mają alergie będą dokładnie monitorowane, aby zapewnić, że nie ma problemów podczas procedury.

Znieczulenie miejscowe jest najczęstszym rodzajem znieczulenia stosowanym podczas operacji powiększania piersi. Technika ta wykorzystuje roztwór znieczulenia miejscowego rozcieńczony wodorowęglanem sodu lub epinefryną. Ilość środka znieczulającego w roztworze różni się w zależności od rodzaju wykonywanej operacji piersi i objętości piersi.

Zimny roztwór znieczulający jest wstrzykiwany do tkanki podskórnej w linii nacięcia. Dodatkowo wstrzykuje się go w boczne granice gruczołu. Następnie chirurg zamyka kieszonki piersiowe i wprowadza implant. Zimny roztwór znieczulający ma długotrwałe działanie i znacznie zmniejsza ból.

W celu ochrony dróg oddechowych stosuje się rurkę do oddychania. Lek znieczulający rozluźnia również mięśnie, co zmniejsza dyskomfort pooperacyjny i ułatwia operację. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć.

Sedacja dożylna

Sedacja dożylna to rodzaj znieczulenia, które podaje się przed operacją powiększania piersi. Dzięki niej pacjentki są spokojniejsze i bardziej zrelaksowane podczas zabiegu. Zmniejsza również częstość występowania pooperacyjnych nudności, wymiotów i ogólnego zmęczenia. Ten rodzaj sedacji jest alternatywą dla znieczulenia ogólnego.

Ten rodzaj znieczulenia stosowany jest w połączeniu z lekami znieczulającymi miejscowo, aby zapewnić pacjentowi komfort. Leki te odrętwiają tkanki w ciele i zmniejszają potrzebę stosowania silnych leków przeciwbólowych. Pacjenci nie odczuwają bólu podczas zabiegu i są w stanie rozpocząć rekonwalescencję bezpośrednio po nim.

Wstępna dawka sedacji dożylnej została podana przez chirurga. Ten rodzaj sedacji zawiera różne leki, w tym fentanyl i midazolam. Zastosowano również blokadę znieczulenia miejscowego, którą wstrzykuje się w przestrzenie międzyżebrowe 3-7 w linii środkowej pachy. Roztworem znieczulającym ostrzykuje się również boczny brzeg mostka. Po zabiegu pacjenci spędzają od 16 do 116 minut w sali wybudzeń.

Oprócz znieczulenia miejscowego, pacjentki poddające się operacji powiększenia piersi mogą wybrać sedację dożylną. Ten rodzaj znieczulenia jest tańszy od znieczulenia ogólnego, a pacjentka nie doświadczy żadnych powikłań. Ponadto ten rodzaj znieczulenia skraca czas i wydatki związane z procesem indukcji i rekonwalescencji.

Pacjenci powinni omówić swoje preferencje dotyczące znieczulenia z chirurgiem plastycznym przed zabiegiem. Jeśli planują poddać się znieczuleniu ogólnemu, powinni rzucić palenie. Palenie może zmniejszyć szybkość gojenia i nasilić ryzyko związane z zabiegiem. Pacjenci powinni również dokładnie przestrzegać zaleceń pooperacyjnych.

Blokady nerwów obwodowych

Blokada nerwów obwodowych może zmniejszyć ilość bólu podczas operacji powiększania piersi. Technika ta może być wykonana przed zabiegiem lub po podaniu znieczulenia ogólnego. Jednak stosowanie tej techniki wiąże się z ryzykiem. Ryzyko to obejmuje: infekcje, krwawienie oraz uszkodzenie otaczających tkanek i naczyń krwionośnych. Ponadto, u niektórych osób występują niepożądane reakcje na leki.

Istnieją dwa rodzaje blokad nerwów obwodowych. Pierwszy typ nazywany jest blokiem PECS i jest skierowany na pierwszą grupę neuronów. Drugi rodzaj blokady nazywany jest blokadą ICNB. Ten drugi typ jest bardziej skuteczny w przypadku operacji piersi. Chociaż ICNB jest bardziej skuteczny dla operacji piersi, niektóre badania wykazały, że łączna blokada nerwów piersiowych może być bardziej skuteczna. Konieczne są dalsze badania w celu określenia, które nerwy powinny być ukierunkowane na skuteczną kontrolę bólu.

Operacja blokady nerwów piersiowych jest wykonywana przy użyciu sondy ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości. Technika ta jest wykonywana, gdy pacjent znajduje się w pozycji leżącej. Podczas zabiegu lekarz nacieszy skórę 1% lidokainą. Następnie sonda zostanie umieszczona pod trzecim i czwartym żebrem za pomocą igły 22-G Tuohy.

Zastosowanie blokad nerwu piersiowego zmniejsza ilość bólu odczuwanego po operacji powiększania piersi. Zmniejsza również ilość opioidów i środków przeciwbólowych, które są potrzebne w okresie rekonwalescencji. Może również zmniejszyć liczbę dni, w których pacjent musi pozostać w szpitalu.

Blokada nerwu Pecs jest bardziej skuteczna i bezpieczna niż inne blokady nerwów obwodowych. Jest preferowana w stosunku do TPVB i analgezji zewnątrzoponowej w odcinku piersiowym. Jest również procedurą mniej inwazyjną. Zapewnia dobrą analgezję u pacjentek poddawanych ambulatoryjnym zabiegom powiększania piersi.

Zimne znieczulenie tumescencyjne

TLA jest środkiem znieczulenia miejscowego stosowanym do blokowania bólu i odrętwienia skóry. Jest to alternatywa dla znieczulenia ogólnego w przypadku kilku zabiegów kosmetycznych, w tym powiększania piersi. Metoda ta ma kilka zalet w porównaniu ze znieczuleniem ogólnym. Pacjenci mogą szybciej wrócić do zdrowia i odczuwają mniej skutków ubocznych.

W obszar chirurgiczny wstrzykiwana jest duża objętość roztworu tumescencyjnego. Nasyca to tkankę tłuszczową i hamuje krwawienie. Niechciany tłuszcz jest następnie odsysany przez niewielkie nacięcia. Zabieg trwa około czterech do pięciu godzin.

Generalnie pacjenci poddają się zabiegom chirurgii estetycznej, ponieważ chcą mieć bardziej estetyczny wygląd. Są jednak bardzo wymagający i nie tolerują skutków ubocznych ani błędów. Dlatego powinni być świadomi ryzyka i korzyści wynikających z procedur znieczulenia. Powinny spotkać się ze swoimi anestezjologami przed zabiegiem i omówić z nimi swoje obawy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *