Czy należy stosować peeling przed samoopalaczem? Odpowiedź eksperta

Czy należy stosować peeling przed samoopalaczem? Odpowiedź eksperta

Zanim zaczniesz się opalać, musisz wybrać odpowiedni preparat samoopalający dla swojego typu skóry. Jeśli masz bladą skórę, powinnaś wybrać formułę jasną lub średnią, natomiast osoby o oliwkowej lub ciemniejszej karnacji powinny wybrać ciemną formułę. Nie musisz usuwać włosów ani dezodorantu, ale możesz ogolić klatkę piersiową lub wydepilować plecy – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu Witamineo.

Złuszczanie

Złuszczanie przed nałożeniem samoopalacza jest niezbędne, jeśli chcesz się ładnie opalić i uniknąć zbyt szybkiego blaknięcia. Pomaga również pozbyć się martwych komórek skóry i odblokować pory. Złuszczanie wyrównuje również koloryt skóry i zwiększa obrót komórek, co pomaga uzyskać lepszą, bardziej równomierną opaleniznę.

Nawilżanie

Stosowanie produktu złuszczającego przed samoopalaczem to świetny sposób na zachowanie gładkiej, pozbawionej nierówności skóry i równomiernego wyglądu. Jednak niektóre środki złuszczające mogą zakłócać proces samoopalania, więc musisz być ostrożna przy ich wyborze. Na szczęście istnieje wiele rodzajów środków złuszczających, których możesz używać.

Unikanie dezodorantów

Będziesz chciała uniknąć dezodorantów podczas nakładania samoopalacza na swoje ciało. Może się to wydawać bezcelowe, ale dezodoranty mogą zakłócić proces powstawania opalenizny. Najlepiej unikać ich podczas nakładania samoopalacza, ponieważ mogą powodować smugi.

Unikanie gorącej wody

Nakładając samoopalacz, chcesz mieć pewność, że nie pocierasz skóry zbyt mocno. Niektóre miejsca wchłaniają samoopalacz łatwiej niż inne. Dlatego też należy nakładać go na różne części ciała i upewnić się, że nie pocieramy skóry zbyt mocno. Aby tego uniknąć, można użyć rękawic do opalania lub plastikowej torby. Dla tych, którzy nie mają rękawiczek, należy umyć ręce natychmiast po aplikacji i wyszorować je gąbką.

Unikanie chloru

Aby uzyskać jak najlepszą opaleniznę, unikaj chloru podczas nakładania samoopalacza. Chlor ma właściwości rozjaśniające, ale jednocześnie pozbawia skórę komórek, przez co opalenizna szybciej zanika. Ponadto, w basenach chlorowanych zawartość chloru jest wyższa niż w basenach prywatnych, co powoduje wysuszenie skóry i szybsze blaknięcie opalenizny.

Unikanie peelingów na bazie oleju

Przed nałożeniem samoopalacza złuszczaj skórę mydłem, peelingiem lub płynem do mycia ciała, które nie zawierają oleju. Zapobiegnie to wsiąkaniu samoopalacza w skórę. Stworzy to również czyste podłoże dla Twojej opalenizny.

Stopniowe formuły samoopalające

Stopniowe formuły samoopalające są doskonałym wyborem dla osób, które chcą się opalać stopniowo i łatwo. Formuły te są często sformułowane z niższym stężeniem DHA, co oznacza, że nie opalą Cię od razu, ale raczej rozwiną brązowe wykończenie w czasie. Formuły te są łatwe w użyciu i mogą być stosowane codziennie. Są niezawodne, ponieważ zawierają olejki i masło shea, które pomagają zmniejszyć ryzyko powstawania smug. Ponadto, zazwyczaj pozostawiają skórę wyglądającą bardziej równomiernie niż standardowe samoopalacze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *