Jak powiększyć usta własnym tłuszczem?

Jak powiększyć usta własnym tłuszczem?

Powiększanie ust ma kilka zalet. Zabieg ten wygląda znacznie bardziej naturalnie niż wypełniacze skórne i może być doskonałym sposobem na zwiększenie naturalnego rozmiaru ust. Ma on jednak pewne wady. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zabiegu, czego można się spodziewać, jak działa i jakie są jego koszty.

Mniej naturalny wygląd niż wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne to zabiegi na bazie żelu, które wstrzykuje się bezpośrednio do skóry. Są one doskonałym sposobem na zmniejszenie drobnych linii i zmarszczek, dodanie objętości, nadanie konturu twarzy i wypełnienie ust. Wykwalifikowany dermatolog może wstrzyknąć te zabiegi, aby uzyskać naturalnie wyglądające rezultaty.

Dostępnych jest wiele rodzajów wypełniaczy skórnych, a wybór najlepszego dla Ciebie zależy od Twoich celów. Ogólnie rzecz biorąc, mieszanka kilku różnych rodzajów zapewni najlepsze rezultaty. W zależności od rodzaju wypełniacza, który chcesz uzyskać, możesz potrzebować więcej niż jednego.

Ponieważ wypełniacze skórne stymulują produkcję kolagenu przez organizm, nie zobaczysz wyników od razu. W rzeczywistości pełny efekt działania wypełniaczy skórnych trwa od czterech do sześciu tygodni. Oznacza to, że dla utrzymania rezultatów konieczne mogą być okresowe zabiegi. Jednak wypełniacze skórne są uważane za półtrwałe i mogą utrzymywać się do pięciu lat.

Bardziej naturalny wygląd niż implant ust

Implant ust to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu powiększenia ust. Przed wszczepieniem implantu chirurg przygotowuje wargi w sposób sterylny. Za pomocą ostrego skalpela wykonywane jest 4-5 mm poprzeczne nacięcie komisurotomiczne. Jest to kluczowy krok w celu uniknięcia przyśrodkowego przemieszczenia. Następnie chirurg użyje małych prostych nożyczek operacyjnych, aby utworzyć podśluzówkową kieszonkę dla implantu. Kieszeń ta powinna być głęboka i wąska oraz powinna wystawać tylko dwa milimetry poza zaznaczoną linię mokro-suchą. Umożliwi to równomierne osadzenie implantu w wardze i sprawi, że stożkowe końce implantu nie będą widoczne.

Zabieg może być chirurgiczny lub niechirurgiczny. Metody niechirurgiczne wykorzystują transfer tłuszczu do stworzenia bardziej zdefiniowanych ust. Zabieg trwa zazwyczaj jedną sesję i jest trwały. Wypełniacze dermalne są najpopularniejszym rodzajem wypełniacza stosowanego do powiększania ust. Przez wiele lat najczęstszą substancją do wstrzykiwania był kolagen, ale nowsza technologia pozwala lekarzom na stosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które wyglądają bardziej naturalnie.

Przygotowanie do transferu tłuszczu

Jeśli zdecydowałaś się na zabieg transferu tłuszczu w celu powiększenia ust, będziesz musiała przejść kilka kroków, aby przygotować się do zabiegu. Po pierwsze, należy przynieść do kliniki zdjęcia swojego młodzieńczego kształtu ust. Pomoże to chirurgowi stworzyć plan zabiegu. Po zrobieniu zdjęć, chirurg rozpocznie zaznaczanie miejsc, w których zostanie pobrany tłuszcz. Tłuszcz zostanie następnie wstrzyknięty w wielu miejscach, aby powiększyć rozmiar ust.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie Twojego ciała do zabiegu. Mimo, że tłuszcz jest tkanką lotną, jest on ogólnie bezpieczny, gdy jest przenoszony z ciała. Istnieje również mniejsze ryzyko infekcji i odrzucenia w przypadku tłuszczu pochodzącego z własnego ciała. Transfer tłuszczu powinien również pozostawić minimalne blizny.

Koszt transferu tłuszczu

Koszt transferu tłuszczu w celu powiększenia ust zależy od źródła tłuszczu, ilości tłuszczu, który jest przenoszony oraz opłat pobieranych przez lekarza lub placówkę medyczną. W Wielkiej Brytanii zabieg ten kosztuje od około 2 000 do 8 000 PS. Dodatkowe opłaty mogą dotyczyć konsultacji, opieki po zabiegu oraz dodatkowych sesji zabiegowych.

Procedura polega na przeniesieniu niewielkich ilości tłuszczu z ud lub brzucha pacjenta do docelowego obszaru. Procedura ta może dodać pełności ustom i zmniejszyć widoczność zmarszczek na ustach. Procedura może być również stosowana do przywrócenia pełności obwisłej wargi lub podbródka. Transfer tłuszczu to świetny sposób na zmianę kształtu ust bez konieczności uciekania się do syntetycznych wypełniaczy.

Inną metodą dodawania objętości i kształtu ust są wypełniacze kwasu hialuronowego. Należą do nich Restylane, Juvederm i Belotero Balance. Opcje te wiążą się jednak z pewnym ryzykiem. Należą do nich bolesność i zasinienie. Alternatywnie, lekarz może zdecydować się na użycie implantu. Jednak te mogą zostać odrzucone przez organizm i migrować do innych obszarów.

Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do dwóch godzin. Pacjenci powinni unikać energicznej aktywności fizycznej przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Powinni również spać z podniesioną głową przez trzy do pięciu dni i przyjmować łagodne leki przeciwbólowe. Zabieg nie wymaga znieczulenia, co oznacza, że podczas zabiegu pacjent będzie odczuwał pewien dyskomfort. Może również wystąpić zasinienie lub obrzęk twarzy przez trzy do pięciu dni.

Procedura może trwać od 30 minut do dwóch godzin, w zależności od tkanki tłuszczowej pacjenta. Procedura jest bardziej skomplikowana niż w przypadku stosowania wypełniaczy farmaceutycznych, ponieważ tłuszcz musi zostać odessany i oczyszczony, a następnie musi rozwinąć dopływ krwi, aby przetrwać w tkance miękkiej. W tym czasie część komórek tłuszczowych zostanie naturalnie wchłonięta. Z tego powodu lekarz nieco przepełni obszar zabiegowy, aby zapewnić optymalne kontury i uwzględnić wchłanianie.

Alternatywy dla transferu tłuszczu

Jeśli chcesz poprawić swoje usta, ale obawiasz się ryzyka związanego z transferem tłuszczu, istnieje kilka dostępnych opcji. Transfer tłuszczu jest popularną procedurą, która polega na przeniesieniu tłuszczu z obszaru dawcy do biorcy. Procedura ta może poprawić objętość ust i zmniejszyć wygląd drobnych linii. Procedura ta może również poprawić ton i teksturę skóry wokół ust. Jest to kosztowna procedura, ale jej rezultaty mogą trwać całe życie.

Procedura wymaga od lekarza pobrania tłuszczu z brzucha i przeniesienia go do ust. Procedura ta trwa około 60 do 90 minut i pacjent może wrócić do domu tego samego dnia. Jednak powiększanie ust tłuszczem może powodować asymetrię, która wymaga korekty. Koszt tej procedury może wynosić od 3000 do 6000 dolarów.

Zabieg może być bolesny. Pacjenci powinni mieć świadomość, że procedura może prowadzić do obrzęku i może trwać dłużej niż wstrzyknięcie wypełniacza. Może również wymagać miejscowego znieczulenia, aby zapewnić Ci komfort. Chociaż powiększanie ust może poprawić Twoje usta, istnieją pewne zagrożenia związane z procedurą, w tym blizny, zaburzenia krwawienia lub ciężkie reakcje alergiczne. Pacjenci powinni omówić wszelkie potencjalne ryzyko z lekarzem przed podjęciem decyzji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *